MATERIALISTISCHE MENSEN HEBBEN SLECHTERE RELATIE
In een relatie waarbij beide partners veel belang hechten aan geld en bezittingen, duiken veel vaker problemen op dan bij andere koppels.
Ze hebben vaker ruzie, communiceren niet goed, en geven weinig aandacht aan mekaar. Onderzoekers van het Relate institute interviewden hiervoor 1.734 getrouwde koppels. De koppels moesten beschrijven hoeveel waarde ze hechten aan geld en bezittingen, en wat ze van hun relatie vonden.
Geld=ruzie
Bij één op de vijf koppels gaven beide partners toe dat ze geld enorm belangrijk vinden, maar in deze relaties bleek geld ook de belangrijkste bron van ruzie te zijn. Zo scoorden op geld beluste koppels 10 tot 15 procent slechter op 'relatiestabiliteit'.
Aandacht
"Materialistische koppels deden het op bijna elk vlak slechter", zegt studieleider Jason Carroll. "Ze besteden meer tijd aan het zoeken naar nieuwe hebbedingen dan aan hun eigen relatie. Ze geven gewoon minder prioriteit en aandacht aan hun relatie dan niet-materialistische koppels."
Narcistisch
Andere experten wijzen er dan weer op dat de persoonlijkheidskenmerken van materialisten een huwelijk moeilijker maken. "Ze zijn narcistisch en voortdurend bezig met het imponeren van ander mensen", weet psychologe Susan Heitler. "Ze hebben ook de neiging om angstig en depressief te zijn en hebben een lager zelfvertrouwen. En dat zijn karakteristieken die tot huwelijksproblemen leiden."
Volgens de specialisten moeten koppels hun situatie op een andere manier bekijken en zich afvragen wat echt belangrijk is: het hebben van alle nieuwste snufjes of een gelukkige relatie.