WAT IS DE CLITORIS?
Het uitwendige deel van de clitoris is een erg gevoelig bobbeltje boven de kleine
schaamlippen. Stimulatie ervan kan zorgen voor een clitoraal
orgasme.
Soms is directe stimulatie (directe aanraking van de glans) zo gevoelig zijn dat het pijnlijk is. Indirecte stimulatie kan dan aangenaam worden ervaren. Probeer zelf eens wat je graag hebt en wat niet.
De clitoris is maar voor een klein deel zichtbaar, het grootste deel bevindt zich onder je huid en is dus niet visueel zichtbaar van buitenaf.
De clitoris bestaat uit de glans, het uitwendige gedeelte, en in je lichaam het corpus en twee crura. De basis van de glans zit inwendig en is de corpus,die zich splitst in twee lange zijarmen (crura). Dit wil zeggen dat de clitoris meer is dan het 'knobbeltje' (de glans) dat je langs de buitenkant ziet.
Rond de glans van de clitoris zit er een huidvelletje (het preputium of het clitoriskapje). Dit is vergelijkbaar met de voorhuid van de penis.
Andere vragen over clitoris
Andere woorden in verband met clitoris